A frissítés következő állomásaként beírtam az általam olvasott vagy engem linkelt blogokat a blogrollba. A site alján ezek közül véletlenszerűen kiválasztva 10 fog mindig megjelenni a "Blogroll" címke alatt. Ha valaki úgy érzi, illene benne lennie a listában és mégsincs, most szóljon vagy hallgasson örökre. Majd mindjárt arra is rájövök, hogy lehet postban listázni a linkeket...
The day when they make a machine that shocks you with high voltage electricity when you write something like "your a fag stfu" I'd die happy. Not that I never make spelling or grammatical mistakes, but when someone's whole contribution to the internet reeks of primeval stupidity...
And don't forget, she can kill you with her brain.
Ha valaki próbálkozott a sesamhuval és nem működött, akkor elnézését kérem. Úgy tűnik a szerver, ahol a siteot elhelyeztem megkapta a magáét. Az SQL adatbázisomban olyan táblák is megjelentek, amelyeket nem én csináltam. Gondolom ennek is köszönhetően (vagy csak szimpla DoS), hasonló hibákat kaptam folyamatosan:
[error] WordPress database error User '***' has exceeded the 'max_questions' resource (current value: 50000) for query SELECT * , IF ...
A dolgot ideiglenesen megoldottam, hogy új felhasználót készítettem más jelszóval, és átírtam a releváns WP beállításokat... De ha ez így megy tovább hosting oldalon, lehet hogy költözés lesz a vége.
Ja, hogy honnan tudom, hogy oroszok? Például ezt sikerült kinyerni a parazita táblákból...
Meglátjuk mi lesz. Olcsóbb iTunes boltnak én is örülnék, meg ha bővülne a DRM-mentes iTunes Plus kínálat. Azon meg, hogy az mp3 jobb minőségű lenne azonos bitrátán mint egy AAC csak kacagni tudok. Az én iTS 128kbps zenéim jobban szólnak a Sony hifin mint bármelyik mp3.
Szemfülesebbeknek gondolom feltűnt az új címsor és a website ikon.
És mielőtt még érkeznének a panaszok, leszögezem a következőket: a címsor felirata és a website ikon nem fog működni IE6 vagy alacsonyabb verziójú böngészőn. Pont.
Ugye a SeSam.hu felirat esetében a gond az alpha channel PNG, konyhanyelven átlátszóság. Ahhoz, hogy a felirat szélei ne legyenek pixelesek, és hogy szép sima legyen az árnyék fokozatos átlátszóságra van szükség. Ezt az IE7 kegyeskedett támogatni először, miután a design community hosszú évekig sírt, könyörgött, dühöngött, hackelt, félmegoldott.
Ugye van a GIF átlátszósága, ami azt jelenti, hogy bizonyos pixelek vagy teljesen átlátszóak vagy teljesen telítettek. Na ez a kilencvenes évek pixeles szélű feliratait idézi.
Valamint léteznek JavaScriptek, amelyek az IE5.5 és IE6 szűrőit vetik be. Úgy éljek én próbálkoztam, de valamiért nem ment a dolog. Aztán úgy döntöttem, minek szórakozok fölöslegesen azért, mert a Microsoftnál nagyívben tojnak az ilyesmikre?
A statisztika szerint most márciusban 2203 egyedi látogató érkezett a sesamhura. Közülük 744-en (34%) használtak Explorert. Verziószám szerint pedig IE6: 378 (17%), IE7: 332 (15%), IE5.x: 33 (2%) és egyvalaki IE4.01-el nézegetett.
Tekintve, hogy már az IE8 érkezését várjuk (mármint várják valakik biztosan), elég durva, hogy az IE userek fele sem frissített még a legújabb, hetes verzióra. Vagy ez csak szerintem gáz?
Hát mindenesetre felhasználóbarátság ide vagy oda, ha valaki IE6-ot használ, az sajnos megérdemli az elcseszett fejlécet. Boo hoo. Nem lenne jobb boldogan böngészni?
Tulajdonképpen el is árulhatom, azt hiszem. Közelebbi ismerőseim úgyis tudják. Meg mostanában mindenki comingoutol... Szóval. Ahogy visszatértem Japánba, vettem a bátorságot, és megkértem a kezét helyi illetőségű barátnőmnek, aki *dobpergés* igent mondott. :D
A leányzó Akiko Shibata (秋子 柴田), épp a Master's Degree-jét csinálja, kobei, és nagyon aranyos. Képekkel pedig egyelőre nem fogok szolgálni, ne is kérjen senki.
Hát akkor talán teszteljünk TinyMCE-t Safarin. Sőt, két legyet egy csapásra, rögtön beillesztett videóval. (Cristina Scabbia rulz.)
Update: a szerkesztő eddig tökéletes, minden funkció működik, és nem buherált bele a kézzel szerkesztett kódomba se. Viszont az "add media" gombok csak egy linket helyeznek el a bejegyzésben. Úgy emlékszem viszont, hogy szerkeszthetőek, tehát elvileg megoldható, hogy mindössze egy Youtube link megadásával normális, valid kóddal be is illesszen egy videót, csak meg kell írni...
Update2: A vizuális szerkesztőre kattintás azonnal átírja a valid Youtube kódomat a hivatalos invalidra. FFS.
Update3: Tehát továbbra is gáz a TinyMCE. Egyrészt egyoldalúan átírja a Youtube-beillesztést, másfelől pedig amúgy is telenyomja validation hibákkal a bejegyzéseket. ><
A nagy frissítési láz keretében az egész publikációs rendszert is upgradeltem a mindössze két napja kiadott 2.5-ös verzióra. Meg kell hogy mondjam, igen impresszívek az új funkciók:
Teljesen újragondolt adminisztrációs felület és ehhez passzoló új WordPress.org.
TinyMCE 3.0 szerkesztő, ami (állítólag) nem teszi tönkre a saját kézi HTML kódot, és (állítólag) Safari-kompatibilis. Ezt még tesztelnem kell.
"Add media" gombok, melyek (remélem) valid kóddal illesztenek be mondjuk Youtube videókat. Szintén tesztelendő.
Több file egyidejű feltöltése, folyamatjelzővel.
EXIF-adatok kinyerése a feltöltött képekből
A kereső már nem csak a bejegyzésekben, hanem az oldalakban is keres.
A pluginek frissítése még egyszerűbb lett. Ha a szerver beállításai megengedik, akkor nem csak figyelmeztet a rendszer az elévült pluginekre, hanem egy kattintásra le is tölti és feltelepíti azokat.
Beépített képgaléria-rendszer. Na erre kíváncsi leszek.
És még egyebek. Igen jónak néz ki. Természetesen most is, mint mindig, hibák és észrevételek jelzését megköszönöm kommentben és emailben is. WP rendszert használók pedig innen tölthetik le.
A hivatalos Press Release még érdekesebb pontja a hivatkozás a Hewlett Packard felmérésére, mely szerint kapcsolat fedezhető fel a cikkek szerkesztésszáma és a tartalom minősége között. Azaz minél többet és többen szerkesztették az adott szócikket, annál akkurátusabb, precízebb információt ad. Ezzel tulajdonképpen bizonyítható a Wikipedia-filozófia létjogosultsága:
Since its inception six years ago, the online encyclopedia Wikipedia has accumulated 6.40 million articles and 250 million edits, contributed in a predominantly undirected and haphazard fashion by 5.77 million unvetted volunteers. Despite the apparent lack of order, the 50 million edits by 4.8 million contributors to the 1.5 million articles in the English–language Wikipedia follow strong certain overall regularities. We show that the accretion of edits to an article is described by a simple stochastic mechanism, resulting in a heavy tail of highly visible articles with a large number of edits. We also demonstrate a crucial correlation between article quality and number of edits, which validates Wikipedia as a successful collaborative effort.