Régebben irtó sok Nightwisht voltam képes hallgatni, aminek csak a töredéke látszik a Last.fm listáimon. Egyike azon kevés bandának, akiknek japán tartózkodásom alatt voltam a koncertjén. (És nem átallom viselni az Asian Tour koncertpólót néha.)
A Dark Passion Play annyira nem jött be, viszont az új érkező albumról választott pörgős single, a Storytime - készítsétek a köveket - de tetszik. Jobb ez így, hogy egyértelműen Anette-re írják a dalt, zenélni meg azért tudnak a srácok. Az albumon meg biztos lesznek keményebb számok is, ha valakinek ez túl popos.
Az SFmagon eddig megjelent novellákból, fordításokból készült egy antológia, amit ingyen le lehet tölteni ebookként, epub és prc formátumokban.
Én az előbbit választottam, hiszen ezt megeszi az iBooks: iTunesba behúzva azonnal szinkronizálható telefonra. Képernyőn olvasáshoz pedig a hozzáértők a Calibre nevű programot javasolják, ami PDF-et is képes gyártani e-könyvekből.
Igazából Juhász Viktor (Brainoiz) novellájáért töltöttem le, akire azóta nézek fel, mióta kiderült számomra, hogy Neil Gaimant fordított magyarra. A polidori aztán annyira lekötött, hogy a kádban is az iPhonet szorongattam, fittyet hányva a veszélyre.
Nemhiába, a főszereplő egy külföldön tanuló magyar egyetemista, mely helyzettel, azt hiszem, maximálisan tudok azonosulni. Hát igen. Ja, és vannak benne vámpírok is.
Az immár Verátlan Erik Sumo Band harmadik albumát teljes egészében ingyen letölthetővé tette. Maga az eriksumo.hu is egy Bandcamp oldalra vezet, ahol meghallgatható, és az összes ismert formátumban letölthető a The Ice Tower.
Remélem sokan adnak majd pénzt a koncertekért, fellépésekért, hogy más magyar együttesek is kövessék a jó példát.
Jó látásúak elolvashatják a Quart apróbetűs kritikáját, de szerintem inkább mindenki halgassa meg magának az albumot, akár itt is:
Az enyém ilyen volt, viszont most ajánlok két blogot, ahol több-kevesebb rendszerességgel arról lehet olvasni, milyen felkészülés vezet el egy maratonig.
Az egyik Lórié, aki a tavaszi bécsi maratonon fog rajthoz állni, a másik pedig Tschöppyé, akinek a terveiről csak annyit tudok, hogy valamikor 2012-ben szeretné teljesíteni a 42,2 kilométert.
Mindketten voltak a siófoki téli félmaratonon, ami nekem sajnos kimaradt, így élménybeszámoló helyett maradt az ajánló.
Bár az iOS 5 nem kompatibilis az eredeti iPhone-nal és az iPhone 3G-vel, az új iCloud szinkronizációs rendszer email, naptár és kontaktlista szolgáltatása ugyanúgy használható kézi beállítással. Sőt, bármilyen IMAP, CalDav és CardDav protokollt támogató szoftverrel együttműködik: nekem az Androidon is sikerült iCloud emailt csiholnom.
iOS alatt a Settings > Mail, Contacts, Calendar > Add Account… > Other menüben lehet beállítani mindhárom szolgáltatást.
A szükséges adatok a következők:
Bejövő IMAP szerver: imap.mail.me.com
Kimenő SMTP szerver: smtp.mail.me.com
Naptár szerver: caldav.icloud.com
Kontakt szerver: contacts.icloud.com
Felhasználónév: az iCloud email cím
A neten fellelhető leírásokban említett p01-p03 prefixekre saját tapasztalatom alapján nincs szükség, ezt az iOS automatikusan kitölti a szerver ellenőrzése közben.
Fontos viszont odafigyelni, hogy ha valakinek a régi @mac.com email címe is él, akkor azt írja be felhasználónévnek. Nekem mind a naptár mind a kontaktlista szinkronizáció csak így működött, a @me.com végű címmel nem.