Give us this day our daily shows...
Azt tudtam, hogy a Writers Guild of America sztrájkol. Azt is tudtam, hogy ez érinteni fogja a sorozatokat, amiket követek. De csak miután megláttam ezt a listát (LA Times), akkor tudatosult, hogy egy hónap körülbelül, és egy darab - nem sok - annyi új rész sem fog kijönni. Ezeket nézem:
Grey's Anatomy
Tizenegy epizód kész a 22-ből. A gyártást leállították. Eddig hét részt vetítettek le.
Lost
Nyolc epizód várható a 16-ból. A vetítés februárban indul.
Private Practice
Tíz epizód lesz kész a 22-ből. Eddig hat részt vetítettek le.
Pushing Daisies
Kilenc epizód lesz kész a 22-ből. Eddig öt részt vetítettek le.
Heroes
Tizenegy epizód lesz kész a 24-ből. Eddig hét részt vetítettek le. A gyártást leállították.
Prison Break
Tizenhárom epizód lesz kész a 22-ből. Eddig nyolc részt vetítettek le.
House M.D.
Tizenhárom epizód lesz kész a 22-ből. Eddig hat részt vetítettek le.
Battlestar Galactica
Tíz epizód lesz kész a 22-ből. Az utolsó évad vetítésének kezdetét áprilisra tervezik.
Viszont Joss Whedon roppant érdekeseket mond, amikor ebben az írásában válaszol a New York Times sztrájkról szóló cikkére (Whedonesque.com):
Mindenesetre szükséges. Hiszen a történetmesélésről beszélünk, a legalapvetőbb emberi szükségletről. Táplálék? Az egy állati szükséglet. Tető a fejünk fölé? Az luxus, ami szociális csoportosulásokhoz, majd közvetlenül a drága sálakhoz vezet. De az ember tudata mi másra is teremtett volna mint történetmesélésre. Az emlékezetünk szelektív elbeszélőképessége például. Ahogy kialakult a mese, hogy a villámokat igazából a felhők közül szórja ránk valaki. A kezdetektől fogva ezek a történetek választottak el minket a többi dögösebb állattól. És most azokról a mesékről van szó, amik a nemzetünk populáris kultúráját határozzák meg - nagymértékben hozzájárulnak identitásához. És ezek a sztrájkoló emberbek találják ki a történeteket. Dolgozó írók.
Persze ha valaki a magyar TV-ben néz sorozatokat, akkor nem érinti a fenti sztrájk. Minden legalább egy évaddal le van maradva, ha egyáltalán vetítik.
Ready to fly?
Az OPEC azért magához nyúlhatna végre. Az egy dolog, hogy az autókba való benzin is drága, de az annyira nem zavar, mivel nincs autóm ugye. Viszont az üzemanyag-hozzájárulás a repülőjegyeknél nagyonis. A téli repülőjegyemnek az egyharmada körülbelül ez a speciális járulék, amit a légitársaságok az olajár vad emelkedése óta vezettek be.
Nyilván azért, mert ez az "adók és járulékok" csoportba kerül, így még mindig tudnak vonzó jegyárakat nyomtatni a légitársaságok a prospektusaikra, amit aztán megsokszoroznak az üzemanyag-hozzájárulással. Anyáék kedvezményes jegyét Japánba megduplázta, az ultra leértékelt Európán belüli jegyeket pedig ki tudja hányszorosára emeli az illeték. Csak jelzem, mielőtt valaki bedőlne a Lufthansa "Ready to fly?" ajánlatainak.
Na ezt a járulékot emeli a BA: BA raises fuel surcharges further (BBC News)
Szuper. Amikor valaki jegyet vesz, azt is aláírja amúgy, hogy adott esetben extra díjat is beszedhetnek tőle, ha a repüléséig nagyon megemelkednek az olajárak.
Na ehhez képest a NOL szerint viszont lehet, hogy nem lesz százdolláros olaj: Távolodóban a bűvös száztól. Arra persze értelmetlen dolog számítani, hogy ami árat egyszer megemeltek a társaságok, majd csökkentik, csak mert nem lesz annyira drága az üzemanyag.
Azért beszereztem egy olajár-widgetet a Macre. Jobb résen lenni.
haszontalan tények
Ma reggeltől egészen mostanáig valamit nagyon fúrnak-faragnak (és kalapálnak) a srevizavé átellenben lévő lakásban. Végtére is teljesen érthető, az ilyen munkálatokat minden rendes országban vasárnap végzik...
In other news a héten összetörtem egy tányért, egy kávéscsészét, és elszakítottam a nyakláncomat. Ja, és kiderítettem hogy azért rohangászik egy fekete macska keresztbe előttem a saját erkélyemen, mert az oda kitett irodai széken alszik.
Szóval ilyen nagyon fontos események vannak, bizony.
szerverlefoglalások
Először a Webisztánon láttam, de az SG.hu is megírta: tömegesen foglaltak le torrent és FTP oldalakhoz kötődő szervereket Magyarországon.
Igazából mindent meg lehet tudni a cikkekből. Ami szerintem viszont orbitális nagy disznóság - és nagyon nincsen jól - hogy egy nagy rakás ártatlan tartalom is áldozatásul esik az ilyen begyűjtéseknek. Annak a gyanúja, hogy egy szerver tartalmaz illegális dolgokat nem kellene elégnek lennie ahhoz, hogy évekre bizonyítékraktárba kerüljön. Ha van egy szerverem és valami jófej gyerek rámutat, hogy ő úgy tudja erről fut a mininova, akkor hónuk alá csaphatják és vihetik is a hardvereszközök mai élettartama szerint örökre?
Valamint várom, hogy valaki megmutassa hogyan lehetne ma Magyarországon legálisan angol nyelvű sorozatokat beszerezni például. Megvenni csak akkor lehet ha a sorozat végén kijön a DVD. Letölteni mondjuk iTunesról lehetne, ha az lenne kis hazánkban. Egyéb ötlet?
Amit biztosan nem old meg az ilyen razzia: nem vesznek többen CD-t meg DVD-t. Sőt. Valamint nem tölt le kevesebbet a magyar.
Nothing changes
A tűz éget. Az ég kék. Az Index FUD-ol. (Megjelent az első trójai Macre)
Hát persze. Legalább a Winesek nyugodtan alhatnak, hogy na hiába verik a nyálukat az újgazdag almások, az ő rendszerüket is nyugodtan zabálja vírus. Ami jelen esetben egy third-party QuickTime plug-innek álcázza magát. Ez már maga gyanúsnak kellene hogy legyen. A plug-in amúgy eredetileg korlátozott videotartalmak megtekintésére szolgál (pr0n): ez sem sikoltja, hogy szivatni akarnak, á.
Telepíteni csak úgy lehet ilyesmiket, ha a felhasználó (igen, van a "júzer"-re magyar szó, amitől az ember nem akarja letépni az arcát...) bepötyögi a jelszavát. Szóval ez kábé annyira trójai, mintha a faló ajándékba adása előtt a görögök hivatalosan is megkérdezték volna a trójaiakat, hogy elfogadják-e.
Azt is elfelejtik megemlíteni, hogy a DNS-átirányítás azért nem formatcé.
Az Intego eredeti memoja szerint:
After the page loads, a disk image (.dmg) file automatically downloads to the user’s Mac. If the user has checked Open “Safe” Files After Downloading in Safari’s General preferences (or similar settings in other browsers), the disk image will mount, and the installer package it contains will launch Installer. If not, and the user wishes to install this codec, they double-click the disk image to mount it, then double-click the package file, named install.pkg.
If the user then proceeds with installation, the Trojan horse installs; installation requires an administrator’s password, which grants the Trojan horse full root privileges. No video codec is installed, and if the user returns to the web site, they will simply come to the same page and receive a new download.
Aki egy kodeknek admin jelszót ad, az meg is érdemli...
A Symantec adatbázisa helyre is rakja a dolgot a "threat assessment"-jében. (Risk Level 1: Very Low)
If the sun refused to shine...
.
aaaaeaaaááá!!!
Jack Black implora ao Led Zeppelin para usar o Immigrant Song na trilha de Escola De Rock, de Richard Linklater.
Sticklers Unite!
Woo-hoo! Először is felfedeztem, hogy a last.fm embereknek van blogja. Mondjuk miért épp a last.fm-nek ne lenne. És épp arról írnak, hogy belátható időn beül várható a számok "ujjlenyomat" alapján történő azonosítása:
Norman has published a command-line fingerprint client which also returns some basic metadata, if we can identify the song.
The next fingerprint milestone will be releasing a build of the Last.fm software that can fingerprint songs (expected in a couple of weeks time). Soon after that we’ll have enough data to publish the proper webservice, so it will be possible to give the fingerprint service a good work-out.
Needless to say we are all extremely excited at the prospect of finally fixing up the plethora of badly spelt artist and track titles on Last.fm.
Azaz a zenéket nem az alapján azonosítja majd a kliens, hogy a delikvens mit írt be az ID3 tagbe, hanem gyakorlatilag magát a számot ismeri fel. Számomra ez nagyon jó hír, mert őszintén szólva kiver a víz az elírt számcímek millióitól. Elég ha egy letölthető release hibásan tartalmazza a címeket, a rengeteg hallgató máris szennyezi a last.fm adatbázist. Kiváló példa a "Ballrog Boogie", ami persze Balrog igazából.
Igen, a helyesírási hibák is zavarnak.
Ki is szoktam javítani másokat.
Elviselhetetlen vagyok.
Bücher, bücher!
Azért vicces.
Van ez a "Japán Politika - Alkalmazott Kutatás" óránk. Arról szól hogy csoportokba rendezve könyveket kell elolvasni és bemutatni. Mondjuk a szemináriumokon is ugyenezt vagy hasonlót varrnak az ember nyakába, úgyhogy gondolom csak azért van ilyen neve, mert jobban mutat az akkreditációs lapon.
A nagyobb baj, hogy négy kreditet kötelező csinálni ezekből a borzalmakból ha valaki nemzetközi szakirányos. Ugyanis nemcsak nemzetközi jog hanem nemzetközi jog és politológia a szakirány teljes neve: emiatt van egy nagy adag nagyon fájdalmas poltikás óra is, főleg japánra fektetett hangsúllyal. (Pedig a japán politika egy elég belterjes, unalmas és tipikusan az országon kívül teljesen alkalmazhatatlan jelenség.)
Egyébként ezek az ötödik órai szemináriumok/kutatás órák amikről már valamikor az előző félévben is írtam. Mármint hogy az elvileg ötödik idősávot jelentő 90 percet eléggé felxibilisen értelmezik. A jelenlegi prof például 180-nak. Daviddel akkor arra jutottunk, hogy ez azért van, mert az állítólagos japán hatékonyság egy mítosz. A valóság az, hogy nem sajnálják akár az összes idejüket beleölni valamibe, ami épp az aktuális feladatuk.
Amikor mondjuk a japán vasút fenomenális hatékonyságát bámulja az idelátogató turista, fogalma nincs arról, hogy ez valószínűleg gazillió ember csillió munkaórájának eredménye, ami mellesleg orbitális mennyiségű pénzbe is került. És lehet hogy egy európai vasút nem ilyen hatékony, de nagyságrendekkel kevesebb ember is halt bele a túlmunkába az elkészültéért.
Előző órán például az előző két csoportot faggatta a "floor", hogy miként készültek, remélvén, hogy tippeket leshetnek el. A húsz percet kitevő "előadás" (egy darab prezentáció miközben valaki egyszer fel nem nézve felolvas egy papírról) körülbelül ötszöri találkozásba és tíz munkaórába került egy-egy csoportnak.
Ja, igen, ez lenne az "alkalmazott" része gondolom a dolognak, hogy Power Pointot használva kell valamit alkotni. Arra is fény derült legutóbb, hogy sokaknak ez az első, hogy prezentációkészítő szoftverhez nyúlnak. Harmadév egyetem... Az is megérne egy misét, hogy csak és kizárólag a Power Point merült fel, mint szoftver, mintha egyedül az létezne a világon. És itt nincs ám Campus program. Tehát az órán való részvétel feltétele egy vagyonba kerülő szoftvercsomag megvétele? (Igen, tudom... de errefelé meg szokták venni a programokat. Valamint akinek lopott Power Pointja van az már elvesztette a jogot, hogy prezentációkészítő szoftverekről szóló vitában részt vegyen.)
Na mindegy. A fentiek otthon úgy mennének gondolom, hogy a csoport találkozik egyszer, felosztják az anyagot vagy a feladatokat, aztán mindenki dolgozik, és max előtte egyeztetnek még egyszer...
Amiről pedig a bejegyzés címe szól: figyelmesen olvasók emlékezhetnek, a post elején említettem, hogy könyveket kell elolvasni és a tartalmukat prezentálni. Ez úgy nézett ki, hogy a tanár közölte a TA-el, hogy akkor rendeljen mindenkinek könyvet. Persze, nyilván a saját előadásomhoz valón kívül még el fogok olvasni a japán politikáról másik két könyvet is (japánul), sőt annyira érdekel a dolog, hogy ezeket meg is akarom venni. Hát nem. Minek találták akkor ki a könyvtárat?
Én be is szereztem őket a könyvtárból, a többiek meg csak legyenek birkák. Nem úgy fest, hogy pénz és energia számítana nekik.