sesam.hu

Engineering Manager | Trail Runner | Stockholm, Sweden

WWW

Oh yeah, the country of advanced technology is still unable figure out the .htaccess file and how to redirect something.jp to www.something.jp. Prime examples are the websites of the Law Faculty of Kobe-U (www.law.kobe-u.ac.jp) and Space ALC - best online Japanese dictionary ever - (www.alc.co.jp). They don't work without the www...

This is only annoying because once I tried to look something up on ALC and it didn't dawn on me for quite a while that no the website is not down I just have to type the www part in as well.

The Boy And The Moose

Na tessék, miért hasznos ha a gyerek WoWozik: World of Warcraft Skills Save Boy From Moose

Kiscsávó sétál az erdőben a hugával amikor találkoznak egy jávorszarvassal. A srác rögtön élesíti frissen megszerzett játékbeli tudását és letauntolja a szarvast némi kiabálással a hugiról, majd amikor a leányzó már biztonságban van feign death-el. Klasszikus. Az állat pedig simán bevette a dolgot és békén hagyta mindkettőjüket. :mrgreen:

Ezt követő chat:

(02:26:22 PM) darkelf2k5: de hibas mert ha FDzel akkor a moose-nak ra kellett volna mennie a kiscsajra :P
(02:26:48 PM) SeSam: ő már addigra kint volt combatból :D

Nem vagyunk beszűkültek...

4ever

Azért jó tudni, hogy a hülyeségem nem javul, sőt, köszöni szépen jól van. Ezúttal annyira koncentráltam, hogy a mekis kuponokat ne hagyjam otthon amikor a koliba megyek, hogy elfelejtettem elvinni a mosóporom. (Ott van mosógép.) Előző alkalommal a kuponokat felejtettem el. Annyira nem is zavart volna - egészséges életmód, friss levegő, biciklizés, oh yeah - de elveszett valahol a kesztyűm, és kezd kicsit hideg lenni...

Amikor elsózzák a levest, ugye.

Daisies

Amúgy azért nem írok rendszeresen, mert már alig várom, hogy elhúzhassak innen haza. Sajnos csak karácsonyra... egyelőre.

Activision Blizzard

Video game giants in $18bn merger, azaz összeáll a Bilzz és az Activision. Hallottam pesszimista véleményeket a dologról, de mivel a pénz nagyobbik fele a Blizzardtól jön, valamint mivel - ahogyan eddig is - a főrészvényes a Vivendi lesz, sokminden nem hiszem hogy változna. Hátha lesz pénz új hörcsögökre a szervertermekben... :mrgreen:

Ezzel kapcsolatban kiváló bejegyzés van Isolde blogjában: Most akkor én kérdezek. A kommentek is roppant érdekesek, WoW játékosoknak ajánlott olvasmány.

educatio

Tényleg nem szoktam beidézni ilyen hosszú dolgokat (ugye?), de ez egyrészt nagyon jó, másrészt meg hiába linkelném, szerintem sokan nem kattintanának rá (vagy igen?). Meg akkor lett volna egy pársoros bejegyzés megint. Amúgy innen: Az edukált felhasználók aranykora. (Mondjuk szerintem nem a Google a válasz a világ problémáira, de attól még lehet szeretni. Néha.) (Ja, és továbbra sem lehet rendesen linkelni a NOL cikkeket.)

Pár mondat arról, hogy miért is annyira buta a pécés világ. Az egykor a technikai haladás, az informatikai forradalom szimbólumaként használt pécé mára megbízhatatlan, rosszkedvű és paranoid eszközzé vált. Ha bekapcsolom, a vírusirtó ellenőrzi a tűzfalat, az operációs rendszer lövi le a böngészőt, a böngésző kikapcsolja a letöltést, a tűzfal kiszűri a vírusirtó frissítőszoftverét és így tovább. Egy frissen telepített pécén legalább négyszer, de inkább negyvennégyszer kérdeznek rá különböző szoftverek, hogy tényleg azt akarom-e tenni, amit akarok, tényleg le akarom tölteni, tényleg futtatni akarom-e satöbbi, gyogyósnak néznek és vegzálnak, ahelyett, hogy megoldották volna ezeket a biztonsági problémákat, amelyeket valószínűleg már Neumann János megoldott hatvan évvel ezelőtt. Aztán töltsünk le egy printerdrivert, miszerint eszközmeghajtót, amely a szoftvervilágban kábé százas szeg bonyolultságú eszköz, ennek ellenére már annyi megabájtot foglal, amennyi memórián tíz éve még műholdrendszereket vagy nukleáris létesítményeket kezelő szoftverek futottak. Letöltjük a printerdrivert, amihez előbb még a böngésző, a tűzfal és a vírusirtó ellenállását is meg kell törnünk, futtatjuk az oprendszer és a tűzfal tiltakozása ellenére, ezután a frissiben letöltött drivernek első dolga, hogy futtatja a "szoftver frissítését végző programot", és a szoftver frissítését végző program rákérdez, hogy nem akarom-e frissíteni a szoftver frissítését végző programot. Nem, nem a drivert. Hanem az azt frissítő programocskát. Halál komoly. Rögtön a letöltés után. Ha ez nem a szoftveripar agyhalálának a jele, akkor micsoda? Képzeljük már el, hogy veszünk egy kalapácsot, amelyen rögtön a vásárlás után fejet kell cserélni, de mielőtt fejet cserélünk, a fejcseréhez használatos eszközt, mondjuk azt a kis éket, amit majd a nyél végébe verünk, le kell cserélni. (Majd később, a már működőképes állapotba hozott kalapács minden szög beverése előtt fölsikolt, és megkérdezi, hogy tényleg be akarom-e verni ezt a szöget, és tisztában vagyok-e annak a kockázatával, hogy a kezemre üthetek, a szög elgörbülhet, elrepedhet a léc satöbbi.) Megőrülnénk, nyilván.

彼女と彼女の猫

Az előző post címe erre az animére utalt. Egy ami kivételesen még nekem is tetszik: Japán pont ilyen...
Aki érdeklődik, érdemes még rákeresni a Voices of a Distant Star (星の声) címűre is, az sem túl hosszú, és a készítő ugyanaz.

彼と彼の猫

Sikerült lefotózni a macskát, amelyik kint alszik az irodai széken. A szúnyoghálót viszont nem tudtam elhúzni anélkül, hogy el ne szaladt volna.

cat sleeping on the chair on my balcony

When The Sun Hits

The Gathering, csak úgy.

rókabőr

oPal linkelte kommentben a linket a ComputerWorld cikkére, A Nagy Testvér, a Firefox és a vegyes tartalmak, én meg gondoltam ez bizony megér egy teljes blogbejegyzést. Ekkora böszmeséget az Index akciója óta nem láttam ugyanis.

Az alapsztori ugye annyi, hogy egyes weboldalak a Firefox már ismert AdBlock Plus nevű reklámszűrő kiegészítése miatt megtagadják a böngésző felhasználóinak a belépést, és erre a "Why FireFox is Blocked" című lapra irányítják át őket.

Az indoklásban olyasmi szerepel, hogy a hirdetésekből élő weboldalaknak joguk van olyan megoldásokat keresni, melyekkel biztosítják, hogy a látogatók a hirdetéseiket is megnézzék. Már ez csúsztatás, ugyanis az, hogy én milyen tartalmat nézek meg egy oldalon - annak egészét vagy csak az engem érdeklő, tehát nem reklám, részeket - az teljes mértékben rajtam áll. Egy weboldal maximum annyit tehet, hogy a felhasználási feltételeiben megtiltja a hirdetések szűrését. Ellenőrizni vagy betartatni viszont ezt sem igazán lehet...

Később egyre keményvonalasabbá válik a szöveg, és közli, hogy a hirdetésszűrés lopás. (Ez az általánosítás nagy népszerűségnek örvend a szellemi tulajdon védelmezőinek körében úgy látom.) Az unosig ismételt analógiával élve akkor az is lopás, ha valaki kimegy a konyhába sörért a TV reklámok alatt?

A lap alján a jogi magyarázat sem semmi. Szerintük ha valaki hirdetésszűrővel nézi meg az adott weboldalt, akkor nem tesz mást mint a számítógépének memóriájába másolva egy származtatott művet készít, immár a reklámok kihagyásával, és ez a folyamat kimeríti a szerzői jog megsértését.

Nagyon meggyőzően hangzik persze, de akkor az is szerzői jogot sért ha lemásolom a kedvenc versemet úgy, hogy az utolsó versszakot kihagyom, mert nem tetszik a vége, és utána úgy olvasgatom.

Végülis persze az egész dolog halálra van ítélve, mert hiába írják, hogy a Firefox felhasználók az internetezők elenyésző hányadát teszik csak ki, ez roppantul nem így van. Ezúton is sok sikert kívánok annak a weboldalnak, amelyik a foxosok kitiltásával próbál több reklámbevételhez jutni...

Arról nem is szólva, hogy az AdBlock csak egy a kismillió reklámszűrő megoldás közül. Ott van például az igen egyszerű hosts file szerkesztgetés. Sőt még olyan cégek is mint a Symantec nem átallanak letölthető add-on formájában reklámszűrőt kínálni a NIS és Norton 360 termékeikhez (screenshoton látszik).

Ami engem jobban zavar, az megintcsak a FUD. És hogy Átlagos Internetező ebből azt fogja megint leszűrni, hogy az IE a helyes és jó böngésző, nem úgy mint az illegális Firefox.