A U.S. Homeland Security Department official voiced hope that Japan will eventually take the fingerprints of all 10 fingers of each foreign visitor to bolster the accuracy of the screening system.
Yeah, why not take some blood, do a thorough cavity search and run a quick DNA test while they're at it, huh?
Igazából csak ki akartam próbálni, lehet-e valid kóddal betenni a last.fm lejátszóját. Na meg csak jobb egy meghallgatható szám, mintha dalszövegeket postolnék.
Amúgy az egész Epicon album fent van teljes hosszában last.fméknél.
Update: Annyit sikerült elérni, hogy a kód valid és mind Safarin mind Firefoxon lejátszható a szám. Sajnos Safari alatt ha egyszer rányomtam hogy play, utána már nem működik valamiért a szám megállítása... de lehet, hogy csak a Leopard-Safari 3-Flash hármas vacakol. A linuxos Firefoxon viszont nem átlátszósítja a gomb hátterét... bár az is igaz, hogy a 64 bites böngésző alá hackelt hetes verziójú (!) Flashtől még ez is szép. Aki Explorert használ az meg megérdemli. :D
I used to blog about the they're/their/there problem, and now I got to the point where sentences like "get there towers u nub" in AV don't even make me wince. Alas, grammar is dead.
However, something that is quite new - at least to me - piqued my interest. Anyone who saw at least one Hollywood movie knows about "gonna" as a shorter form of going to. Recently I noticed people saying "ima go n get there towers" and such. Now this might be because of the server being Oceanic, nevertheless I'm guessing it's a global trend. To use "ima" instead of "I'm gonna" (I'm going to) that is.
The real horror is when they start putting the "a" after other personal pronouns like: "hesa go n kill u nub" :evil:
Anyway, some googling turned up this gem I can't really trump:
R.I.P. Modern English Grammar (1600s to December 9, 1991)
He is survived by his son, Lolzgrammer, and his spouse, Web 2.0.
His son issued the following statement:
Wut r u talkin bout? Lol, my dad aint ded, gtfo scrub, or ima go 133754|_|(3 on ur @$$!
Web 2.0 issued the following statement:
We feel heartfelt sorrow at the loss of Mr. M.E. Grammar, but we feel that we can now move on to a world with quicker communications where even the simplest of users can now share their thoughts and opinions through blogs, social networking sites, and wikis. We hope you join us in this new golden age of the Internet.
Taro Aso ex-külügyminiszter, aki amúgy is egy érdekes figura, most a kínaiaknak szólt be. Illetve kijelentette, hogy a japán gazdáknak hálásnak kellene lenniük a gyoza-botrány miatt (állítólag kínai import-gyoza (餃子) mérgezett meg japánokat), ugyanis ettől csak nőni fog a drága ámde biztonságos, tiszta és finom japán termékek forgalma.
"I've been saying that Japanese agricultural products are expensive but taste good and are clean and safe," Aso said. "To be blunt, the agricultural cooperatives should thank China. Great value has been added (to Japanese products)."
The comment comes at a time when a food poisoning scare over insecticide-tainted "gyoza" dumplings imported from China is spreading in Japan.
Ok, már nem külügyminiszter, de akkor is roppant diplomatikus, nem? Amúgy érdemes megjegyezni, hogy ez a biztonság dolog Japánban nagyon fontos. A japánok nem a lejáratot nézik meg a kajákon, hanem hogy honnan származik. Sokan például abszolúte nem esznek semmilyen húst, amit az USÁból importáltak. Az 安全第一 (safety first) országa.
Na végre történik valami - legalábbis remélhetőleg - a Microsoft-tender ellen. Most már csak azt kéne tudni, hogy ezekért a cikkekért hogy lehet pénzt felvenni...
A jelenlegi elgondolás szerint egy 5 milliárdos tender kiírására próbálják rábírni a Központi Szolgáltatási Főigazgatóságot annak érdekében, hogy a Campus és a School szerződések lejártával a kormányzat ne prolongálja az amerikai szoftver cég magyarországi egyeduralmát az állami szektorban.
Kis update hogy hol is tart a kezdeményezés. Két AV között letöltöttem az immár elérhető szoftvert. Aztán gyorsan rájöttem, hogy egyelőre uszkve semmire sem lehet használni. Adott egy firefox némi javával megdobva, hogy zenéket játsszon le, meg zenei adatbázist építsen fel. Csak az a bibi, hogy egyelőre nem lehet accountot regisztrálni, így nem is lehet letölteni semmit, csak böngészni lehet, meg felajánlja, hogy készséggel beimportálja a már a gépen lévő zenéket. Persze nekem a Winen nincs egy darab mp3 nem sok annyi se, szóval ezt buktam. Azért érdekes lenne tudni, hogy hozza-e az iTunes sebességét akkor is, amikor nem 10, hanem 10.000 számot kell kezelnie.
Amúgy nagyon vicces, mert a felső sorba betesz egy szabvány fekvő reklámot, valamint a böngészőablakokat kivéve az összes egyéb fül egy bazi széles reklámmal az oldalán nyílik meg. Ilyen lehetett anno 14" monitoron dolgozni gondolom, mert kb annyi hasznos terület maradt a 19"-ból.
Tehát ha valakinek az a perverziója, hogy egy reklámokkal alapban lekicsinyített helyen böngésszen, és nem zavarja ha a zenelejátszója flashel borítja be az asztalt, hajrá.
Biztos lesznek akik megjegyzik, hogy egy tizennégyezer forintos szappantartó pénzkidobás, úgyhogy elöljáróban leszögezem: amikor vettem ez volt az egyetlen kapható bluetooth egér Japánban. Márpedig ha ott a kékfog a gépben, akkor nem fogok egy laptopból kilógó böszme rádiós vevőt nézegetni naphosszat.
Egyetlen baja a Mighty Mousenak, hogy a görgő (Norbi azonnal elnevezte iClit-nek. :mrgreen: ) egy idő után nem görög...
Lehet ezt orovosolni az Apple által ajánlott módszerrel, vagyis kemény felületeten fejjel lefelé dörzsölgetve kitisztítani az egeret, de van amikor ez nem működik. Legalábbis én akárhogy takarítottam, nem akarta az igazságot.
A másik probléma abból következik, hogy gyárilag összeragasztják az egeret, tehát elvileg csak brutális módszerekkel lehet szétszedni. Viszont nekem nem volt más választásom.
Ezt az igen jó képes guideot követtem. Annyi kivétellel, hogy szerintem előnyösebb a külső gyűrű eltávolításával kezdeni a műveletet. A siker titka a kés élességében leledzik: ha elég vékony a szerszám, gyakorlatilag sérülés nélkül elvágható a ragasztás. Nekem legalábbis kiválóan sikerült.
A belső gyűrűnél a nyolc kis pöcökre kell vigyázni, de ez már sokkal könynebben lejön, mint a külső. Visszarakás előtt viszont a már említett éles késsel le kell vágni a pöckökön lévő műanyag sorját.
Namost belül vannak ugye a kihúzható kábelek. Én kihúztam, de előre szólok nagy művészet visszatuszkolni őket. Viszont ha valaki nem húzza ki, akkor borzasztó nehéz a görgőt tartó csavarokat kiszedni, lévén - az enyémek legalábbis úgy voltak - alaposan be vannak csavarva. Én már féltem, hogy eltöröm a borítást, akkora erő kellett a kicsavaráshoz.
A szétszedés után viszont világossá vált, hogy miért is nem sikerült kitakarítani a golyót. A kis mágneses tárcsákra ugyanis szöszök csavarodtak fel szépen, amik megakadályozták a forgást. Namost ezeket simán tekergetéssel lehetetlen lett volna leszedni. (A guide képén iszonyat durva szutykot mutatnak, az enyém ennél sokkal tisztább volt.)
Szóval a szöszök leszedése után az összerakás - a kábelek visszaoperálásán kívül - már simán ment. A külső gyűrű igényelt pár csepp ragasztót, hogy a helyén maradjon, de nem vittem túlzásba. A belsőt simán megtartják a pöckök.
És a görgő megint szuperül működik.
Amúgy szétszedéskor látszik, hogy nem semmi technológia van benne, nem ötszázas bontott egér...
Például nincsenek ugye gombok, hanem érintésérzékeny a teteje, az alapján dönti el, hogy jobb- vagy balklikk éppen a felhasználó kívánsága. Valamint a görgőnél nem valami mechanikus műanyag vacak kattog, hanem egy pici hangszóró van az egérben, és az ad hangvisszajelzést a tekergetésről.
Fejlemény a Qtrax-ügyben, hogy - divatszóval élve - hazudtak. A valós helyzet az, hogy nincs aláírt szerződésük a kiadókkal, szóval az ingyen legális zenekánaán még nem jött el:
A distributor of Internet file-swapping software abruptly postponed the launch of its free online music service until it can finalize music licensing deals — a detail the company omitted when it threw a star-studded coming-out party over the weekend.
Amúgy nekem sem volt igazam, mert a fenti cikkből az is kitűnik, hogy a csak néhányszor hallgatható majd utána előfizetésessé váló modell már nem aktuális. Egyszerűen csak DRM-esítették volna a zenéket.
Én mindenesetre fenntartom, hogy amíg legálisan streamelni is lehet (pl. last.fm vagy Youtube) addig az embereknek nincs szükségük a szoftverhez kötött zeneletöltésre. A kihackelt számok meg ugyanúgy törvénybe ütközők...
A last.fm blogban viszont tegnap megjelent egy bővebb magyarázó bejegyzés arról, hogyan is tervezik működtetni a teljes számok meghallgathatóságát.
És ami még ígéretesebb: a kanadai szeneszerzők egyesülete (SAC) kidolgozott egy javaslatot, hogy az internet-előfizetésbe épített adó fejében hogyan tehetnének legálissá mindennemű letöltést.
A tervezet szerint minden internet-előfizető 5 dollárt fizetne havonta (ez 870 Forintnak megfelelő összeg), és ezért cserébe minden legálisan megvásárolt zenét szabadon terjeszthetne az interneten, amennyiben ezzel nem vagyonszerzés a célja. Ennek az új jognak a Right to Equitable Remuneration for Music File Sharing (kb. jog a zenefájl-megosztás utáni fair ellenszolgáltatásra) nevet adták.
Tehát a kanadaiak nem csak saját maguk számára készíthetnének másolatot mondjuk a CD-ikről, ahnem legálisan meg is oszthatnák azt bármilyen médiumon keresztül egymással. Egészen addig, amíg ebből jövedelmük nem származik.
A kanadai javaslat a DRM-et nem, viszont az RMI-t (Rights Management Information) támogatja. Azaz követnék mely számokat hányszor hallgatták meg, és ez alapján osztanák szét a pénzt az együtteseknek. (Ez egészen olyan, mint a last.fm módszere, ahol a teljes számokat feltöltő együttesek a lejátszások után részesülnek az oldal reklámbevételeiből.)
Egyeseket elriaszthat a mindenkit megsarcoló modell, hiszen mi van ha valaki nem kíván élni a fenti jogokkal, mégis szeretne internetet. Szerintem viszont egyrészt az összeg elenyésző (tegye fel a kezét, aki nem fizetne havi egy ezressel többet a netjéért, hogy azt a zenét tölthesse le legálisan amit csak akar), valamint nehéz lenne megoldani, hogy csak az tölthessen le aki fizetett is. Amúgy itt érdemes megemlíteni a magyarországi adathordozók hologramos cimkéit, ami gyakorlatilag bűnözőkként kezeli az egész lakosságot...