Tapírcsiripelte, nekem meg leesett az állam. Durva mit ki lehet hozni a flashből azért. Nekem a szénné hackelt, 64 bites böngészőbe ágyazott 32 bites flashen a kurzor szaggatott, mint Mari néni a nokedlit, de a MacBook rendesen vitte. A készítők szerint erősen a flash határait feszegetik a játékkal.
I really was thinking hard how to introduce this, but I'm at a loss for words. I think the experience speaks for itself. So without further ado, I present thee the moving ROFLcopter made entirely with CSS and JavaScript.
ROFL:ROFL:LOL:ROFL:ROFL
|
L /---------------------------
LOL=== []\
L \ \
\_________\
| |
--------------------------------------/
Legyen bármennyire is fontos az általános műveltség, gondolom kevés munkahelyen tolerálják, ha az egyszeri dolgozó például a Háború és béke négy kötetébe merül munkaidőben. Rajtuk szeretne segíteni a New Zealand Book Council a Read at Work weboldalával. Avagy klasszikusok PPT kiadásban:
A hír alapja egy négyoldalas dokumentum, amelyet a wikileaks.org weboldalon tettek közzé.
Az egyezmény illegálissá teheti az mp3 lejátszók és laptopok tartalmát, és roppantmód megnehezítené az ezekkel való utazást. Valamint jelentősen megkurtítaná az internet-előfizetők személyiségi jogait azzal, hogy a szolgáltatókat kötelezné előfizetői adatok kiadására bírósági rendelet nélkül is.
A terv jelenleg az Anti-Counterfeiting Trade Agreement néven ismert. (Hamisításellenes Kereskedelmi Egyezmény)
Az egyezményt a szabadkereskedelmi egyezményekhez hasonlóan szerkesztenék meg, ami azzal a külön előnnyel is jár, hogy sok országban - így például Kanadában - a nemzetközi egyezményeket nem kötik parlamenti elfogadáshoz.
A tervezet a határőrséget egyfajta szellemi tulajdon rendőrséggé léptetné elő. A határőröknek joguk lenne megvizsgálni minden zenelejátszót és laptopot jogsértő tartalmakért kutatva. Ők döntenék el, hogy mi a jogsértő tartalom, és mi nem az. Hogy hogyan az számomra érthetetlen, hiszen hogyan bizonyíthatná bárki is, hogy az iPodján lévő zene neki otthon megvan CDn is. Pont ez lenne a lényege az mp3 lejátszóknak, hogy ne kelljen kilószám cipelni az adathordozókat. Ugyanez áll a szoftverekre is: gondolom kevesen utaznak úgy, hogy minden vásárolt szoftverük számlája is be van pakolva a laptop mellé.
Jogsértő tartalom tulajdonlása esetén nem csak pénzbüntetéssel lehetne sújtani az utazót, hanem a határőröknek jogában állna elkobozni és megsemmisíteni az eszközöket is, mellyel a jogsértést elkövették.
Hivatalos személyeknek a fentihez hasonló esetben joguk lenne ex parte - ügyvéd jelenléte nélkül - kutakodni az illető készülékein.
Ami az internet szolgáltatókat illeti, nekik ki kellene adniuk azoknak az előfizetőknek az adatait is, akiket csak gyanúsítanak jogsértő tartalmak tulajdonlásával vagy megosztásával, mindezt csupán a szellemi tulajdont birtokló cég kérésére.
Az egyezményt Az Egyesült Államok, Japán, az Európai Unió és Svájc kezdeményezte, de a meghívott országok között van Kanada, Ausztrália, Új Zéland, Korea és Mexikó.
A tervezetből egyezményt a közelgő tokiói G8 találkozón szeretnének faragni júliusban. Ha sikerül megegyezniük, akkor tulajdonképpen zárt ajtók mögött, a közvélemény és nem állami szervezetek teljes mellőzésével tennék ezt.
Aggasztó mindemellett, hogy a javaslat egy külön szervezetet alakítana, amely az eddigi szellemi tulajdont védő egyezményeken, például a WTO-n vagy a WIPO-n kívül, függetlenül működne. Jogorvoslatért például a résztvevő országok küldötteiből álló bizottsághoz lehetne fordulni.
David Fewer szerint, aki az Ottawai Egyetem professzora: "Ha Hollywood szellemi tulajdont védő törvényeket kérhetne karácsonyra, azok körülbelül így néznének ki." Márpedig azt hiszem ha a jogvédelemről van szó, akkor Hollywoodot nem lehet azzal vádolni, hogy elaprózná a dolgokat...
Nincs kedvem amúgy ide se nagyon irkálni most. Talán ebből látszik, mennyire vagyok lefáradva: az iPhone közelgő debütására Japánban ilyen hülye szóviccek jutnak eszembe, mint az 愛フォーン...
Most írtam ide két bekezdést, de inkább kitöröltem.
Németóra van épp, tehát kihasználom az alkalmat, hogy valami hasznosat is csináljak...
Utánanéztem a böngészőben lejátszandó videó problematikájának. A célom az volt, hogy simán <object> tagbe ágyazva a böngésző válasszon magának plug-int, amivel lejátssza. Ilyen pluginja van a WMP-nek ha jól tévedek, Macen a Quicktime épül be a Safariba, linuxon pedig mplayerplug-in látja el ezt a feladatot.
A legnagyobb probléma az én House-videómmal az volt, hogy kódoláskor simán beadtam neki egy lavc-kodeket, ami az FFmpeg-projekt része, és FMP4 videót készített belőle. Ezt alapban a QT nem látja. A letöltött avi képe is nagy bazi fehérség volt csak nekem. Macen a Perian nevű ügyes kis kiegészítéssel lehet rábírni a QuickTimeot, hogy az AVI konténerben felismerje az FMP4-et.
Ettől persze még a beépülő meg se moccant nekem, úgyhogy most átkódoltam mp4-be (m4v). Kíváncsi leszek, ez kinek fog menni. ;)
Update: hát persze... a classid-s embed csak IE-kompatibilis (meg úgy látszik a Safarinak jó úgy is), minden más böngésző data taget szeretne. Részletesebben a Juicy Studio Object Paranoia oldalán.
Yummien láttam egy modell képét kanjis tetoválással, és rögtön a House első szezonja jutott az eszembe, amiből egy jelenetet már régóta szerettem volna postolni. Mert annyira tipikus... amikor először láttam, az üres szobának kezdtem magyarázni, hogy na pontosan ez a bajom a japánfansággal:
A videót persze először Youtubera szerettem volna kitenni. Érdekes meglepetésként ért, amikor a feltöltés után kábé fél perccel beesett egy email, hogy a szerzői jogok tulajdonosa, az NBC, leszedette a videót azonnali hatállyal. Ezek a fiúk aztán gyorsak, gondoltam, de nem erről volt szó.
Caveat: a beillesztett videó elvileg le kell hogy játszódjon minden modern böngészőben. Ha nem, menj a legközelebbi számítógépes szakértőnek kikiáltott szerencsétlen ismerősöd agyára, hátha segít.
Ha a blog hirtelen elcsendesedne, akkor pedig elvitt az NBC Universal copyright kommandója...
Két nap múlva, 27-én, lesz a WordPress ötödik szülinapja is, ha már az évfordulók hónapjában vagyunk. Ez most eszembe jutatta a régi b2-t, amin egykor a SeSam.hu futott...
Felicia Day kiváló példa, hogy WoW-addiktból is lehet sikeres ember.
Ugyebár még régesrég írtam a The Guild webes sorozatról, azután szépen el is felejtettem, hiába jelent meg néha Youtubeon a figyelmeztetés, hogy új rész került fel.
Hiba volt.
Nagy hiba.
WoW-elvonási tüneteimtől vezérelve most megnéztem az immár teljes első évadot (10 rész). Komolyan mondom, zseniális: sírva röhögtem a földön ide-oda gurulva, annyira jó. Kell hozzá valamilyen MMO-ismeret, hogy érthetőek legyenek a poénok, de ha ez megvan, az őrület garantált.
A sorozat amúgy már most bezsebelt nem egy rangos díjat: SXSW Greenlight Award for Best Original Digital Series Production 2008, YouTube Video Award for Best Series 2007, Yahoo! Video Award for Best Series 2008.
Nem csoda a díjeső, mert tényleg rohadt vicces. És az amúgy egyszerűnek tűnő videók mögött rendes igazi produkciós csapat van. Nem pár fiatal hülyéskedik kamerával. A sztorit Felicia írja, akiről érdemes tudni, hogy hegedűművész és matematikus diplomája van mellesleg... (Ez azért megnyugtató, hogy akármit is tanul az ember, lehet belőle valami.) A The Guild ötlete pedig alapvetően a WoW függőségéből kigyógyulva született. (Napi 8+ óra, hardcore.) További érdekességek a The Flog-ban és a vele készült How I WoW podcast-interjúban.
Állítólag a Doctor Horrible's Sing-Along Blog-ot az írósztrájk inspirálta. Joss szeretet volna egy produkciót a producerek és a stúdiók megkerülésével tető alá hozni. A terjesztést pedig kizárólag az interneten tervezi megoldani, majd később kiadni DVD-n és letölthetővé tenni az iTunes Shopban.
A musical tulajdonképpen kész. Nyilatkozatok szerint még a Comic-Con előtt (július 24.) ki fog kerülni valamilyen formában. A hivatalos oldalon még csak egy ijesztő promókép van a főszereplőről hegesztőszemüvegben, de a nemhivatalos doctorhorrible.net siteon gyűlik rendszeresen a fanok által innen-onnan összegereblyézett információ.
Can't wait.
Ja, és Felicia a House következő (ötödik) évadában is szerepet kapott.